MASAŻ KLASYCZNY

Masaż ten jest najpopularniejszym zabiegiem. Jednym z głównych celów masażu klasycznego jest przywrócenie równowagi napięcia spoczynkowego mięśni szkieletowych, które mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Poziom napięcia spoczynkowego mięśnia wpływa pośrednio na siłę pociągania takich struktur anatomicznych jak więzadła czy rozcięgna, a także w pewnym stopniu na naczynia krwionośne i limfatyczne oraz nerwy obwodowe. Wobec tego przywrócenie równowagi napięcia mięśniowego za pomocą masażu klasycznego przyczyni się do prawidłowego funkcjonowania całego układu ruchu człowieka oraz zniesienia bólu. Pod wpływem masażu tkanka skórna, tkanka mięśniowa oraz narządy wewnętrzne są lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze oraz następuje w nich szybsze wydalanie produktów przemiany materii Powyższe reakcje powodują przyspieszenie regeneracji tkanek w masowanej okolicy. 

MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Masaż bańką chińską korzystnie wpływu na wygląd sylwetki. Efekt: redukcja tłuszczu z brzucha, usuwa cellulit (w każdym stadium zaawansowania), zmniejsza rozstępy, modeluje sylwetkę, przyśpiesza przemianę materii. Masaż bańką chińską działa niczym drenaż limfatyczny. Poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm i usuwa nadmiar toksycznych substancji. Dzięki temu przyspieszony jest proces spalania tkanki tłuszczowej i widoczna redukcja cellulitu. Komórki stają się lepiej odżywione, co jest efektem przepływu substancji odżywczych. Masaż wykonuje się także w celu likwidacji bólów kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych. Masaż bańką chińską trwa ok. 15-30, a nawet- 60 minut (masaż większej partii ciała). Dla uzyskania oczekiwanych rezultatów powinien być wykonywany w seriach (10-20 zabiegów), zależy od celu zabiegu, z odstępami nie rzadziej niż 3 dni. Potem wystarczą już tylko masaże profilaktyczne — najlepiej jeden raz w tygodniu. 

MASAŻ BAMBUSEM

Głównym narzędziem nadającym specyficzny charakter temu masażowi są pałeczki bambusowe. Jest to masaż tkanek głębokich, relaksacyjny, rozluźniający wykonywany za pomocą pałeczek bambusa, które są rolowane po ciele. Bambus nie powoduje uczulenia i nie wpływa negatywnie na skórę człowieka. Bambus ma właściwości bakteriobójcze, a równocześnie nie podrażnia skóry. Pałeczkami, które podczas masażu dopasowują się do kształtu mięśni, oklepuje się, głaszcze i ugniata całe ciało ze zmiennym rytmem i natężeniem. Dzięki uciskom pałeczek zabieg szybko i długotrwale poprawia krążenie. Ma działanie drenujące i modelujące, doskonale eliminuje napięcia i wzmacnia mięśnie. Masaż bambusami efektywnie wpływa na modelowanie sylwetki, uelastycznia skórę, redukuje cellulit. Działa pobudzająco stymulująco na cały organizm. Odpręża i poprawia samopoczucie, a ciało odzyskuje uczucie niesamowitej lekkości.

MASAŻ CIEPŁYM MIODEM

Połączenie masażu pleców z maską miodową (do masażu używamy tylko naturalnego miodu). Wykorzystanie leczniczych właściwości miodu w połączeniu z masażem, pomaga usuwać toksyny, jest regenerującą maseczką dla skóry, działająca uspokajająco, antyseptycznie i odżywczo. Po masażu tkanki są lepiej ukrwione, odżywione, skóra oczyszczona a plecy zrelaksowane. 

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutyczne. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego Funkcjonowanie. Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii. Masaż kamieniami to szerokie spektrum działania. Wykazuje dobroczynny wpływ na skórę, tkankę mięśniową, układ krążenia i limfatyczny, układ nerwowy. Poddając się masażowi kamieniami, można liczyć na: 

 • poprawę odżywienia skórnego,
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry,
 • poprawę zdolności mięśni do wysiłku,
 • przyspieszenie regeneracji mięśni po aktywności fizycznej,
 • poprawę funkcjonowania układ krążenia,
 • zmniejszenie obrzęków,
 • złagodzenie skutków i objawów stresu,
 • pełen relaks i odprężenie. 

MASAŻ AROMATOTERAPEUTYCZNY

Masaż aromaterapeutyczny jest uznawany za jeden z najprzyjemniejszych spośród wszystkich. Połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała, jak i umysłu. Olejki eteryczne – do masażu rozpuszczone w ciepłej oliwce, działają zarówno na zmysł powonienia, jak i na zakończenia nerwowe – radząc sobie skutecznie m.in ze stanem stresu, dolegliwościami bólowymi uczuciem napięcia, a także korzystnie wpływając na stan skóry. 

MASAŻ ŚWIECĄ AROMATYCZNĄ

Masaż ciepłą świecą aromatyczną sprawia, że skóra staje się nawilżona, gładka i aksamitna w dotyku. Przynosi ukojenie skórze wrażliwej i poprawia jej kondycję. Masaż aromatyczną świecą doskonale relaksuje a ciepło i unosząca się woń olejków działa na wszystkie zmysły. Dodatkowo może być stosowany w walce z cellulitem Olej z kiełków soi, olej z kokosa oraz wosk pszczeli zawarty w świecy pozostawia na skórze jedwabisty film, zapobiega utracie wody, daje niesamowite efekty nawilżające. Zawarta w olejach z doi i kokosu witamina E. stosowana w kuracji anti-aging, wnika głęboko w skórę, ma działanie antyoksydacyjne, ujędrniające, przywraca skórze elastyczność i sprężystość. Masaż zapewnia skórze długotrwałą miękkość i nawilżenie, Odżywiona i bardziej elastyczna skóra, Neutralizacja wolnych rodników, Głęboki relaks, Poprawa stanu skóry w miejscach dotkniętych cellulitem. 

MASAŻ RELAKSACYJNY

Celem masażu relaksacyjnego, zgodnie z nazwa, jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego – pozwalająca m.in.:

 • zredukować napięcie mięśniowo – nerwowe, 
 • zrelaksować umysł,
 • uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu. 

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni. 

MASAŻ CZEKOLADĄ

Masaż czekolada to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zabieg pozwala nie tylko uzyskać pozytywne efekty odbijające się korzystnie na ciele, ale również przynosi psychiczne ukojenie. To dlatego masaż czekoladowy cieszy się wzrastającą popularnością. Czekolada wykorzystywana w zabiegach działa silnie odprężająco i regenerujące. Odpowiada za poprawę krążenia krwi, redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz zmniejszenie widoczności cellulitu. A to wszystko dzięki zawartym w czekoladzie cennym składnikom, wśród których należy wymienić między innymi: dobroczynne lipidy, witaminy z grupy B, witaminę A i E należące do silnych antyoksydantów) czy magnez. Czekolada stanowi także źródło polifenoli – silnych przeciwutleniaczy, które wymiatają wolne rodniki, przeciwdziałając między innymi przedwczesnemu starzeniu się organizmu. Masaż czekoladą opiera się na klasycznych technikach. Masażysta nakłada masę z czekolady na miejsca poddawane zabiegowi, a następnie przeprowadza masaż poszczególnych partii ciała. Po masażu ciało owijane jest folią i przykrywane kocem. Po 15-20 minutach folia jest odwijana, a czekolada zmywana z ciała. 

MASAŻ STÓP Z ELEMENTAMI REFLEKSOTERAPII

Refleksologia to starożytna metoda terapeutyczna polegająca na uciskaniu i delikatnym masowaniu odpowiednich miejsc na stopach, tak zwanych miejsc refleksyjnych, odzwierciedlających poszczególne narządy naszego organizmu. Poprawia krążenie krwi i usprawnia działanie systemu nerwowego przywracając równowagę między poszczególnymi Funkcjami organizmu. Polega na masowaniu i uciskaniu określonych punktów na stopie gdyż jej podstawą jest przekonanie, że punkty te odpowiadają poszczególnym częściom naszego ciała. Masaż skutecznie usuwa uczucie „ciężkich nóg” i pozwala na pozbycie się napięcia wywołanego stresem, dając efekt lekkości i głębokiego odprężenia. Terapia uciskowa punktów reflektorycznych stóp wywołuje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu. 

Przeciwwskazania do masaży:

 • Choroby nowotworowe,
 • Ciąża,
 • Cukrzyca,
 • Nadciśnienie,
 • Zakrzepy,
 • Choroby serca,
 • Stany zapalne skóry.

Masz pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej?

SKONTAKTUJ SIĘ